sobota, grudzień 02, 2023

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

Po udanej premierze Tivoli SsangYong zaprezentuje w Genewie model o roboczej nazwie XLV - nową, wydłużoną wersję Tivoli, cechującą się zwiększoną przestrzenią bagażową i praktycznością.

Samochód ten pokazywany był już jako XLV-Air podczas zeszłorocznej Wystawy Motoryzacyjnej we Frankfurcie, a ponieważ spotkał się z przychylnym przyjęciem, firma zdecydowała się na uruchomienie masowej produkcji.

XLV oparty jest na tej samej konstrukcji co Tivoli i posiada ten sam rozstaw osi, czyli 2.600 mm. Odróżnia się wydłużonym o 235 mm nadwoziem za słupkiem C, dzięki czemu przestrzeń bagażowa zwiększona została do robiących wrażenie 720 litrów (do sufitu). Przy tym wszystkim udało się zachować wyróżniające Tivoli elementy wzornicze, m.in. harmonijny projekt nadwozia, sportowy wygląd coupé i płynną linię dachu.

Celem nowego projektu było stworzenie modelu wielofunkcyjnego i wielozadaniowego dla jak najszerszej rzeszy klientów, dlatego wszechstronność XLV zaspokoi potrzeby stawiane przez najróżniejsze style życia. Kupujący XLV mogą wybrać pomiędzy 1,6-litrowym silnikiem benzynowym a 1,6-litrowym silnikiem wysokoprężnym, ręczną lub automatyczną 6-biegową skrzynią biegów Aisin oraz napędem na dwa lub cztery koła.

Materiał i zdjęcia SsangYong Media

Opracował Krzysztof Krzyna

16.02.2016

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

-->