niedziela, grudzień 03, 2023

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

IGNIS to niewielki crossover nowej generacji zbudowany w oparciu o koncepcję "funkcjonalnego i stylowego crossovera segmentu mini", który sprawdzić się ma nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również podczas weekendowych wypraw za miasto. Jego światowa premiera odbędzie się 18 lutego w Japonii.

 

Wszystkie wersje modelu IGNIS będą wyposażone w układ hybrydowy SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) oraz silnik 1,2 DUALJET (K12C), co pozwoli uzyskać wysoką wydajność paliwową wynoszącą 3,47 l/100km (dla wersji HYBRID MG 2WD) oraz dobre osiągi dynamiczne. Ponadto, Suzuki IGNIS kwalifikuje się do uzyskania w Japonii ulgi podatkowej przysługującej ekologicznym samochodom. Wersja 4WD została dodatkowo wyposażona w funkcje wspierające jazdę na stromych wzniesieniach oraz na ośnieżonych drogach.

Funkcjonalność auta potęgują takie rozwiązania, jak m.in. przesuwane tylne fotele, które pozwalają na dostosowanie objętości bagażnika do bieżących potrzeb. Oprócz tego, na pokładzie modelu IGNIS znajdzie się kompatybilny z Apple CarPlay (nowa funkcja) system nawigacji z wbudowaną pamięcią. Całość uzupełniają liczne elementy z zakresu bezpieczeństwa, jak system Dual Camera Brake Support (DCBS), boczne poduszki powietrzne z przodu oraz kurtyny powietrzne. Suzuki IGNIS będzie również oferowane w Europie i na innych rynkach zagranicznych, jako crossover nowej generacji zrodzony w Japonii.

Wymiary nadwozia: długość całkowita 3 700 mm i szerokość całkowita 1 660 mm w połączeniu z promieniem skrętu wynoszącym zaledwie 4,7 metra gwarantują wysoką zwrotność. Siedziska przednich foteli umieszczone na wysokości 615 mm zapewniają wyższą pozycję za kierownicą i tym samym lepszą widoczność. Taki układ siedzeń umożliwia też łatwe wsiadanie do auta i równie łatwe wysiadanie. Oprócz wysokiego prześwitu wynoszącego 180 mm, model IGNIS oferuje odpowiednie kąty natarcia i zejścia, dzięki czemu z łatwością pokona zaśnieżone drogi i trudny teren. Za sprawą płyty podłogowej nowej generacji, model IGNIS oferuje przestronne wnętrze i kompaktowe nadwozie. Przesuwane tylne fotele pozwalają powiększyć objętość bagażnika lub zwiększyć ilość miejsca dla osób podróżujących z tyłu - w zależności od potrzeb. Mały Japończyk będzie konkurentem dla takich auta jak: Opel Carl, Skoda Citigo czy jak do tej pory moja ulubiona w tym segmencie Kia Picanto.

Tekst i zdjęcia Suzuki Media

Opracował Krzysztof Krzyna

 26.01.2016

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

-->