niedziela, grudzień 03, 2023

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

Vitara została wprowadzona do sprzedaży wiosną 2015 roku, a zdążyła już zyskać sympatię klientów. Obecnie jest najlepiej sprzedawanym modelem w gamie Suzuki w Polsce, a teraz dostępna będzie także z silnikiem turbodoładowanym BoosterJet.

Nowa wersja - Vitara S - zostanie wyposażona w silnik BOOSTERJET. To turbodoładowana jednostka o pojemności 1,4 l, która zapewnia bardziej sportowe wrażenia z jazdy. Współpracując z 6-biegową, manualną skrzynią biegów, moc silnika jest optymalnie przekładana na osiągi. Zadbano także o wygląd Vitary S. Otrzymała ona nowy kształt osłony chłodnicy stworzony w oparciu o projekt stosowany w koncepcyjnym modelu iV-4, który był prezentowany podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie w 2013 roku. Zmieniło się także wnętrze tego modelu - wprowadzono ciekawe, czerwone akcenty wykończenia, jak np. czerwone pierścienie wlotów wentylacyjnych na desce rozdzielczej, a także sportowe koło kierownicy z czerwonym ściegiem ozdobnym.

Vitara S dołączy do oferty jako najwyższy poziom wyposażenia, w którego skład wchodzą m.in. światła do jazdy dziennej w technologii LED, skórzano-zamszowa tapicerka siedzeń, system Radar Brake Support oraz adaptacyjny tempomat. Vitara S będzie dostępna w siedmiu wariantach kolorystycznych nadwozia, w tym dwóch 2-kolorowych połączeniach.

Silnik to turbodoładowana jednostka o pojemności 1373 cm3 i mocy 140 KM. Moment obrotowy 220 przy 1500 obrotów na minutę. Samochód do setki ma się rozpędzać w 9,5 sekundy, a zużycie paliwa podawane przez producenta ma wynieść od: 6,1l/100km w ruchu miejskim, 4,7l/100km w ruchu pozamiejskim i 5,2l/100km w cyklu mieszanym.

Ceny Vitary S rozpoczynają się od 85 900 zł.

 

Tekst Krzysztof Krzyna(materiał Suzuki PR)
Zdjęcia Suzuki PR

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

-->