piątek, czerwiec 21, 2024

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

 

Zbliża się wiosna, a jak wiadomo wiosna to pora roku, dzięki której niemal wszyscy zyskujemy nowe pokłady energii i czujemy potrzebę wykorzystania jej w przyjemny sposób. Coraz częściej myślimy o wypoczynku w przyjemnych okolicznościach przyrody, o krótkich wypadach za miasto i o dłuższym relaksie wakacyjnym.

Dłuższe dni i wyższe, przyjemne temperatury zachęcają aby wolny czas w postaci szybko umykającego weekendu spędzić w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół ale najlepiej poza domem. W miejscu gdzie można zobaczyć coś ciekawego, pozwiedzać, pospacerować a przede wszystkim odpocząć od mozolnej i monotonnej codzienności.

Jednym z takich miejsc jest Płock. Jak większość doskonale wie miasto położone na Mazowszu w centralnej części Polski.

PŁOCK to położone nad Wisłą jedno z najstarszych miast w Polsce. Ma już blisko 1000 lat. O jego historii świadczą liczne zabytki – m.in. stare kościoły i bazyliki. Ich gotycki rodowód sprawił, że Płock jest jednym z miast reprezentujących Polskę na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Płock dzisiaj słynie jednak nie tylko z zabytków. Warto również zwiedzić inne miejsca takie jak Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, który mieści się przy ul. Norbertańskiej 2. Powstał w 1951 roku. Jego łączna powierzchnia wynosi 17 hektarów. Umiejscowiony jest na wzgórzu niedaleko Wisły, co dodatkowo podnosi jego walory turystyczne i krajobrazowe.

 

 

Stary Rynek w Płocku jest jednym z najważniejszych obiektów Starego Miasta. Ten prostokątny plac powstał na początku XVI wieku, za czasów panowania księcia Bolesława II. Ulokowany w centrum miasta pełnił funkcję targu.

Zamek Książąt Mazowieckich w Płocku nierozerwalnie wiąże się z historią miasta. Początki osadnictwa na Wzgórzu Tumskim w Płocku, gdzie mieści się obecnie zamek datuje się na X wiek.

Muzeum Diecezjalne im. błogosławionego arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Płocku istnieje od 1903 roku. Znajdują się w nim drogocenne przedmioty z okolicznych kościołów.

To tylko niektóre ciekawe miejsca do zwiedzenia. Wielką przyjemnością może być sam spacer Bulwarem Wiślanym położonym nad rzeką. Tuż obok tego bulwaru znajduje się uroczy i kameralny hotelik, w którym warto się zatrzymać planując wycieczkę do Płocka.

 

 

Willa Adriana, bo tak się on nazywa oferuje gościom zaledwie 16 pokoi o wysokim trzygwiazdkowym standardzie. Wszystkie są klimatyzowane, wyposażone w bezprzewodowy, bezpłatny internet. Ponadto hotelik oferuje monitorowany parking, szeroki asortyment programów TV oraz śniadania podawane w jednej z kameralnych sal w podziemiu. Część pokoi może poszczycić się niezapomnianą panoramą Wisły widoczną z okien. Tylne wyjście prowadzące na hotelowy parking zawiedzie nas alejkami wprost na bulwar wijący się nad samym brzegiem królowej polskich rzek. Niezwykle uprzejmy i pomocny personel zaopiekuje się natychmiast każdym przybyłym gościem. Atutem nie do pogardzenia jest oferowane dla każdego z gości piwo. Pochodzi ono z niewielkiego browaru prowadzonego przez właścicieli i serwowane jest wyłącznie gościom hotelu. Jego lekko mętny wygląd i niepowtarzalny smak sprawiają że chwile spędzone w dobrym towarzystwie przy pucharach tego napoju pozostają w pamięci na bardzo długo. Willa Adriana położona jest zaledwie 150 metrów od Starego Rynku i 600 metrów od Zamku Książąt Mazowieckich. To doskonałe położenie gwarantuje dotarcie do najciekawszych miejsc Płocka spacerem w ciągu kilkunastu minut. Bliskość rynku zapewnia również doskonały punkt wypadowy na wszelkie imprezy tam organizowane. Mnogość restauracji, kafejek i barów z wygrodzonymi na świeżym powietrzu ogródkami zapewni miły odpoczynek i zjedzenie posiłku w atmosferze staromiejskich kamieniczek i fontann. Nocleg w niewielkim, kameralnym hoteliku o wysokim standardzie nie oznacza od razu sięgania głęboko do kieszeni. Standardowa cena pokoju dwuosobowego wynosi 159 zł ale można liczyć na promocje dostępne co jakiś czas na stronie hotelu lub na stronach bukingowych.

Skorzystano z materiałów:

www.wplocku.pl

www.plockdzisiaj.pl

Inez.

-->