sobota, lipiec 13, 2024

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

 

Torunia nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Jeden z najpiękniejszych starych rynków w Polsce. Cudowne kamieniczki,

przepiękny ratusz z wierzą widokową, mnóstwo kafejek i barów z przemiłymi ogródkami. Trudno o milsze miejsce do spędzenia romantycznego weekendu lub krótkiego wypadu z przyjaciółmi.

Oczywiście miejsc noclegowych nie brakuje w samej okolicy rynku i w miejscach nieco bardziej odległych za to tańszych. Wiele zależy od grona w jakim zamierzamy spędzić czas na zwiedzaniu tego pięknego miasta. Grupa czterech osób mogłaby poszukać przyjemnego apartamentu do wynajęcia lub miejsc w pobliskich hotelach. Niestety nie wszystkie noclegi zapewnić potrafią standard przyjemnego spędzenia czasu. W niektórych zatrzymał się on wiele lat temu a braki inwestycyjne odbijają się na wyposażeniu, wykończeniu i stanie technicznym proponowanych kwater.

 

 

Aby uniknąć niemiłej niespodzianki można postawić na wybór znanej marki w przystępnej cenie. Hotel Ibis Budget oferuje co prawda bardzo proste pokoje lecz w niezłej cenie. Promocyjną ofertę można nabyć na stronach hotelu nawet za 59 zł za dobę. W tej cenie otrzymamy pokój dla dwóch osób, w którym znajduję się jedno podwójne lub dwa pojedyncze łóżka, prosty stolik, szafki nocne i łazienkę. Łazienka to może zbyt dużo powiedziane gdyż korzystać możemy z toalety umieszczonej w niewielkim pomieszczeniu za przesuwnymi drzwiami i kabiny prysznicowej frontem wychodzącej na pokój. Umywalka z szafką (w dobrym standardzie) mieści się bezpośrednio w pokoju. Zalecam wynajmowanie takiego pokoju tylko osobom, które czują się swobodnie w obecności swojego współlokatora. Nienagannie czyste pokoje z dobrej jakości pościelą zapewnią wystarczający komfort pobytu, który uprzyjemni standardowy TV w technologii LED i bezpłatny dostęp do WiFi. W hotelu istnieje możliwość wykupienia śniadań w cenie 22 zł od osoby.

 

 

Największą zaletą hotelu jest dystans jaki dzieli go od rynku wynoszący zaledwie 400 metrów. Szkoda, że parking pod hotelem jest dodatkowo płatny. Jak wspomniałem na początku, już za 59 zł można wynająć pokój dla jednej lub dwóch osób. Jest to bardzo atrakcyjna cena, aczkolwiek nie zawsze na taką trafimy w przedsprzedaży intranetowej. Warto jednak szukać i z wyprzedzeniem zarezerwować, tym bardziej, że w innych taryfach promocyjnych zapłacimy 79 lub 89 zł za pokój. Również cena 109 nie będzie rzadkością a w standardzie nocleg w toruńskim Ibis Budget będzie kosztował 131 zł.

 

Inez.

-->