niedziela, grudzień 03, 2023

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

SsangYong zaprezentuje także w Genewie model SIV-2 (Smart Interface Vehicle), który jest średniej wielkości SUV-em klasy wyższej.

Jako kolejny krok po prezentowanym w Genewie w 2013 roku samochodzie koncepcyjnym SIV-1 ten nowy model rozwija koncepcję projektową określaną mianem „Dynamic Motion”, czyli „dynamiczny ruch”.

Nowy model koncepcyjny, oparty na temacie projektowym znanym jako „Robust, Specialty, Premium” (tzn. „krzepki, wyspecjalizowany, najlepszy”), ma w zamierzeniu twórców w jeszcze większym stopniu realizować emocjonalne zjednoczenie między kierowcą a samochodem, a w przyszłości stać się strategicznym modelem SsangYonga.

 

SIV-2 jest samochodem hybrydowym typu mild, napędzanym 1,5-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem współpracującym z silnikiem elektrycznym o mocy 10 kW oraz akumulatorem litowo-jonowym o produktywności energetycznej 500 Wh. Zestaw ten tworzy system hybrydowy typu mild napędzany prądem 48 V, który zapewnia cichą i wydajną jazdę przy obniżonym poziomie emisji CO2 i zupełnym brakiem hałasu w czasie korzystania z biegu jałowego i przy niskich prędkościach.

Nowy, przyjazny dla środowiska model koncepcyjny SsangYonga posiada lekką konstrukcję, nisko położony środek ciężkości oraz system podwozia i zawieszenia, który może dalej być rozwijany w celu stworzenia alternatywnych modeli z wysoce wydajnymi napędami takimi jak HEV, PHEV czy EV, które stanowić będą odpowiedź SsangYonga na wyzwania przyszłości.

 

Dla porównania przedstawiamy Model Korando obecnie produkowany.

 

 

Materiał i zdjęcia SsangYong Media

Opracował Krzysztof Krzyna

16.02.2016

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

-->