piątek, czerwiec 21, 2024

Niezależny Polski Portal Motoryzacyjno-Turystyczny

Koncepcyjna sportowa Mazda RX-VISION z silnikiem z tłokiem obrotowym – wizja przyszłości w duchu Mazdy

Zgodnie z wizją przyjętą przez Mazdę, jej samochody mają dawać prawdziwą przyjemności z jazdy, wzbogacając motoryzacyjne doznania swych użytkowników i stając się niejako integralną częścią ich stylu życia. Taka filozofia nieustannie motywuje japońskiego producenta do przełamywania stereotypów i tworzenia pojazdów, które wpisują się w schemat obranej strategii.

Mazda pozostaje jedynym producentem z branży motoryzacyjnej, który nadal rozwija i na masową skalę produkuje silnik Wankla. Technologia ta nie tylko uosabia nieugiętego ducha firmy w podążaniu własną, niezależną ścieżką rozwoju, ale także przyczynia się do budowy unikalnej tożsamości marki i jej silnej więzi z klientem. To z tych powodów nadal kontynuuje badania nad tą technologią napędową, mimo iż w jej ofercie nie znajdziemy obecnie żadnego modelu z takim silnikiem.

Koncepcyjna Mazda RX-VISION stanowi zatem platformę, na której zadebiutuje nowa generacja silnika z tłokiem obrotowym - SKYACTIV-R  i ucieleśnia wizję sportowego samochodu z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Innymi słowy, debiutujący w Tokio, koncepcyjny model RX-VISION przedstawia wizję przyszłości w typowym dla Mazdy stylu.

 

Materiał i zdjęcia Mazda PR

Opracował Krzysztof Krzyna

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

-->